SSS

Sıkça Sorulan Sorular

1. Telefon numaranızı bulamadım. Neden telefonunuz yok?
Kalabalık bir ekibiz ve etkinlikleri, aramızda iş dağılımı yaparak takip ediyoruz. Her bir soru ya da talebin ilgili ekip üyesine ulaşabilmesi ve iletişimde bilgi kayıpları yaşanmaması amacıyla yazılı (e-posta ve sosyal medya) iletişim kanallarını tercih ediyoruz.

2. Etkinliklerinize nasıl katılabilirim?
Etkinliklerimiz kontenjanla sınırlı olduğu için öncesinde kayıt alıyoruz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden mesaj bırakarak ya da 
bilgi@altiartibir.com adresine mail atarak kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt taleplerinize, kısa sürede cevap veriyoruz. Malzeme temini nedeniyle belirli bir ön ödeme gerektiren birkaç atölye dışında, ödemelerinizi etkinliğe geldiğinizde yapabilirsiniz. Fakat sizden ricamız, kayıt yaptırdığınız halde etkinliğe gelemiyorsanız bize haber vermeniz. Aksi takdirde, eğitmen / sanatçılarımıza mahcup olduğumuz gibi, malzeme temininden ya da mekân düzenlemesinden yana sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz.

3. Etkinliğe gelirken yanımda getirmem gereken bir şey var mı?
Genellikle atölyelerimizde kullanılacak ekipman ve malzemeyi biz sağlıyoruz. Fakat kimi atölyelerde, katılımcıların kendi bilgisayar, kamera vb. ekipmanlarını getirmeleri ya da arşivlerinden görsel materyal sağlamaları beklenebiliyor. Böyle durumları, atölye duyurularında özel olarak belirtiyoruz.

4. Seminer ya da atölyelerinizde sertifika alabiliyor muyuz?
Formel kurs statüsünde olmadığımız için ne yazık ki sertifika veremiyoruz. Ancak öncesinde bildirmeniz koşuluyla, etkinliğe katılım sağladığınızı gösteren bir belge hazırlayabiliyoruz.

5. Etkinliklerinizi yakınlarımıza ya da arkadaşlarımıza hediye edebiliyor muyuz?
Tabii ki. Sürpriz olacaksa, kendi iletişim bilgilerinizle ya da önden bilgilendirmemizi isterseniz de, katılımcının isim ve iletişim bilgileriyle, bir başkası adına kayıt yaptırabilirsiniz.

6. Uzun dönemli resim, heykel, fotoğraf vb. kurslarınız var mı?
Etkinliklerimizi kurs değil de tek ya da iki seferlik atölyeler şeklinde kurguluyoruz. Birçok atölyede öncelikli kaygımız, söz konusu alanda katılımcıyı tam bir donanıma kavuşturmaktan ziyade, ona temel birtakım teknikleri, malzeme bilgisini aktarmak oluyor. Diğer birçok atölyeyi ise, bir sanatçı ya da eğitmenin, kendi üslubunu ya da hâkim olduğu spesifik bir tekniği aktarmasına yönelik kurguluyoruz.

7. Etkinlik katılım bedellerinde herhangi bir indirim söz konusu oluyor mu?
Atölyelerimizin katılım bedelleri, ekipman ve malzeme maliyetleri göz önüne alınarak eğitmenlerimiz tarafından belirleniyor ve bu bedellerde bir değişiklik yapamıyoruz. Ancak tüm seminerlerimizde ve yine eğitmenlerimizin de onayıyla kimi atölyelerimizde %20’lik bir öğrenci indirimi uyguluyor, bunu da etkinlik duyurularında özel olarak belirtiyoruz.

8. Mekânınızda ben de atölye yapabilir miyim?
Tabii ki. Burayı kurma nedenimiz, kültür sanat alanında belirli bir dalda eğitim veya deneyime sahip olan, ancak bu birikimini insanlara aktaracak mekân bulamayanlara atölye, seminer, söyleşi düzenleme veya sergi yapma imkânı oluşturmaktı. Şu ana kadar da farklı alanlardan 200’e yakın kişiye bu imkânı sağladık; önümüzdeki dönemde daha fazla kişiye ulaşmak istiyoruz ve bu kaygıyla, her ay mutlaka birkaç yeni etkinlik kurgulamaya çalışıyoruz. Kendinizden ve fikirlerinizden söz eden kısa bir e-posta atarak atölye yapmak üzere bize başvurabilirsiniz.

9. Pekâlâ, dilediğim her başlıkta atölye yapabilir miyim?
Açıkçası kültür sanat genel başlığına dâhil edemediğimiz etkinliklere yer vermeyi pek tercih etmiyoruz. Dolayısıyla psikoloji, kişisel gelişim, iletişim, yoga, meditasyon gibi alanlardaki etkinlik yapma taleplerinize olumlu karşılık veremiyoruz. Bir de talep ya da önerinizin hâlihazırda yürüttüğümüz atölye ya da seminerlerle doğrudan örtüştüğünü düşündüğümüz durumlarda, yeni, daha özgün bir başlık oluşturmaya yönelik olarak sizlerle birlikte kafa yormayı tercih ediyoruz.

10. Altı+Bir’de ben de sergi açabilir miyim? Koşullarınız neler?
Elbette, burada etkinlik düzenleyebileceğiniz gibi, kişisel ya da karma sergi yapmak üzere de bize başvurabilirsiniz. Koşullarımız serginin kapsamına, süresine, açılış kokteyli / sergi kataloğu vd. taleplere bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Kendinizden, çalışmalarınızdan söz eden (portfolyo şart değil) kısa bir e-posta atarak sergi yapmak üzere bize başvurabilirsiniz. Devamında yüz yüze görüşerek birlikte bir sergi yapabiliriz.

11. Hangi saatlerde açıksınız? Görüşmeye gelmek istesem ne zaman gelebilirim?
Etkinliğimiz (sergi, atölye vs.) olan her saat bizleri, en azından ekibimizden bir kişiyi burada bulabilirsiniz. Yine de öncesinde sosyal medya ya da mail yoluyla randevulaşmak iyi olur.

12. Altı+Bir tam olarak nerede?
Kavaklıdere’de, Cinnah Caddesi’nin çıkış yönünde sağ paralelinde yer alan Güneş Sokak’ta, 17 numara (Sönmez Apartmanı), bahçe katındayız.

13. Otoparkınız var mı?
Binamızda otopark yok. Ancak sokakta genellikle park yeri bulabiliyoruz. Sokakta her zamankinden farklı bir kalabalık olması durumunda, sokağın sonundaki ücretli otoparkı kullanmamız gerekebiliyor.

14. Altı+Bir’e toplu taşımayla nasıl gelebilirim?
Güvenpark önünden kalkan 413 numaralı otobüslere binip Kuğulu Park ya da bir sonraki Farabi Caddesi durağında inebilirsiniz. İki durağa da 200 metre yürüme mesafesindeyiz.

15. Ankara dışında etkinlikler düzenliyor musunuz?
Etkinliklerimizi -aksi belirtilmediği sürece- kendi mekânımızda düzenliyoruz. Ve şimdilik sadece Ankara’dayız :)